KKK

Elektriturul osaleja on isik, kes tegeleb elektri hulgimüügiga. Elektrimüük tarbijatele koosneb tavaliselt kahest osast – tarnest ja turustamisest. Elektritarne hõlmab elektri ostmist kaubana ning elektri turustamine tähendab elektri tarnimist tarbijate objektidele ja seadmetesse ning muid seotud teenuseid (v.a elektri tasakaalustamise teenused, mida pakub tarnija).

Kui tarbija ei ole valinud sõltumatut tarnijat, müüb talle elektrienergia üldteenust võrguettevõtja või tema volitatud elektrimüüja.

Kui soovite valida sõltumatu tarnija, peate esmalt temaga ühendust võtma ja pakkumist küsima. Kui hind ja lepingutingimused on teie jaoks sobivad, peab tarnija võrguettevõtjat (kelle võrku tarbija objektid on ühendatud) teavitama. Oluline on teada, et võrguettevõtjat tuleb teavitada hiljemalt kolm nädalat enne kokkulepitud elektritarne algust. Peaaegu kõikidel juhtudel on alguseks kalendrikuu 1. päev. Näiteks, kui soovite, et tarne algaks 1. juulist 2017, siis viimane päev võrguettevõtja teavitamiseks on 9. juuni.

Ei. Arvestinäidu saab võrguettevõtja automaatselt.

Tarnitud elektri eest saab maksta järgmiselt:

Kandes raha meie kontole
SWEDBANK AS
IBAN: EE362200221066629479
Maksekorralduse selgituse väljal peab olema õige arvenumber.